Noty piłkarzy Juventusu za mecz z Benficą. Fatalni Bonucci i Allegri

Leonardo Bonucci Benfica Juventus Juventus Twitter

Dwie bramki na otarcie łez zdobyte w ciągu trzech minut przez Milika i McKenniego, które ustaliły wynik spotkania na 4:3, mogą zaburzać ocenę postawy piłkarzy Juventusu tym, którzy meczu nie oglądali i sugerują się tylko wynikiem. Niestety podopieczni Maxa Allegriego od początku spotkania wyglądali jak ubodzy krewni bogatych gospodarzy. Nawet przy stanie 1:1 trudno było oprzeć się wrażeniu, że Stara Dama jedyne o czym może marzyć w pojedynku z Benficą, to najniższy wymiar kary.

Juventus Allegriego nie tylko nie ma żadnego godnego uwagi planu w ataku, ale też nie walczy, nie biega. Brakuje zaangażowania i woli walki – przynajmniej do czasu przeprowadzenia zmian i pojawienia się na boisku młodych zawodników. 16 inna formacja (ustawienie/skład) w 16 meczu sezonu mówi wiele – nie można tutaj mówić o zespole, ciągłości i wizji na przyszłość. Potwierdzają to wyniki. Jesteśmy świadkami jednej z większych katastrof w historii Juventusu w Lidze Mistrzów i trudno tego nie łączyć z trenerem” – tak ocenili po tym meczu trenera Juventusu dziennikarze Eurosport.

Za najgorszego wśród piłkarzy oceniono z kolei zgodnie Leonardo Bonucciego. “Po raz kolejny nie udaje mu się poprowadzić zespołu. Staje się twarzą i liderem jednej z najpoważniejszych porażek Juve w Europie. Gdy tempo rośnie, to jego wydajność spada” – napisała redakcja tuttomercatoweb.

Objawieniem spotkania uznany został Samuel Iling-Junior, który wypracował trzy niezłe sytuacje bramkowe, z których dwie zakończyły się golami. “Wszedł tylko po to, by dać odpocząć swoim kolegom, a zaprezentował się najlepiej z całego zespołu mimo że spędził na boisku tylko 20. minut. To najlepiej świadczy o podejściu Juventusu do młodych zawodników” – słusznie zauważyli dziennikarze tmw, w czym poparli ich koledzy z Eurosport: “Miał tylko 20. minut by doświadczyć emocji związanych z grą w Lidze Mistrzów. Gdy pojawił się na boisku, Juventus nie miał nic do powiedzenia, a mimo to w pojedynkę był bliski odwrócenia losów spotkania. Niesamowite“.

TOP: Iling-JuniorFLOP: Bonucci / Allegri