Hiszpania i Szwecja grają dalej, Polska odpada

W zakończonych przed chwilą spotkaniach grupy E Szwecja wygrała 3:2 z Polską, a Hiszpania rozgromiła Słowację 5:0. Takie wyniki oznaczają, że Hiszpania i Szwecja zagrają w fazie playoff Euro2020. Słowacja, mimo zajęcia trzeciego miejsca, jest już pewna, że odpada. Polska z kolei zajmuje niechlubne czwarte miejsce w grupie, zdobywając zaledwie jeden punkt.

Alvaro Morata nie wyróżnił się dzisiaj niczym szczególnym, a do protokołu meczowego wpisał się dzięki niewykorzystaniu karnego w 12. minucie meczu. Zszedł z boiska w 66. minucie.

Wojciech Szczęsny rozegrał całe spotkanie w meczu ze Szwedami. Wpuścił co prawda trzy bramki, jednak żadna z nich nie obciąża bezpośrednio konta bramkarza Juventusu. Dejan Kulusevski z kolei pojawił się na boisku w 55. minucie i już cztery minuty później zaliczył piękną asystę przy drugiej bramce Forsberga. To on podawał również do Caessona, który wbił gwóźdź do trumny drużyny Paulo Sousy. Dejan był niewątpliwie obok Emila Forsberga (strzelec dwóch goli) najjaśniejsza postacią swojej drużyny.

Pary 1/4 finału Euro2020:

QF1: 6 VS 5; 02.07.2021, 18:00Petersburg (?/? VS Chorwacja/Hiszpania)
QF2: 4 VS 2; 02.07.2021, 21:00, Monachium (Belgia/? VS Włochy/Austria)
QF3: 3 VS 1; 03.07.2021, 18:00, Baku (Holandia/? VS Walia/Dania)
QF4: 8 VS 7; 03.07.2021, 21:00, Rzym (Szwecja/? VS Anglia/?)

Pary 1/2 finału Euro2020:

SF1: QF2 VS QFQ; 6.07.2021, 21:00, Londyn
SF1: QF4 VS QFC; 7.07.2021, 21:00, Londyn

Finał Euro2020:

11.07.2021, 21:00, Londyn

Prywatna Grupa kibiców Juventusu - dołącz!

20 komentarzy

Zwyczajnie zabrakło umiejętności. Ładnie powalczyli, ale nawet w tak dziwnej formule Euro to nie wystarczy co pokazali również Węgrzy, którzy mimo wwyztsko grali przeciwko lepszym zespolom niż nasza "Husaria obronna" . Dla postronnego widza który meczami Polaków sie nie pasjonuje to byliśmy w trojce najsłabszych druzyn turnieju. Trener tutaj nic nie zmieni. Obrona to sito, pojedynczo obrońcy tez sie nie popisali. Stary glik, bendarek co wpuszcza w lidze po 7 goli, Bereszyński zbawca polskiej piłki co nigdy nie gra na swojej pozycji. Pomoc wg mnie wygląda słabo ponieważ obrona nie potrafi nic rozegrać. Lewy w ataku top ale sam nie wygra. Forza Juve, Forza squadra azzura. Bawmy sie dalej:)

Drobne pocieszenie dla polskiego kibica Juventusu - Kulusevski z dwoma asystami.
Dla mnie nasza repra po prostu nie gra tak jak powinna. Nie gra takiego futbolu do jakiego jest stworzona.
Kadra ograniczona techniczne, tacy surowi piłkarze jak Krychowiak, którzy poruszają się jak wozy z węglem nie są stworzeni do wysokiej gry 3-5-2 i ataku pozycyjnego. Po prostu nie są, nawet nie potrzeba argumentów z mojej strony bo to widać gołym okiem. Przy takich zawodnikach i takim stylu kontry przeciwko nam idą hurtem i kto ma ich zatrzymać? Obrońcy, którzy nie mają predyspozycji do wysokiej gry czy może pomocnicy tacy jak Krychowiak?
Niestety, moim zdaniem ktoś się mocno przeliczył z ustawieniem i stylem gry. Trochę przypomina mi to sytuację z Sarrim w Juventusie.

mateo369

Ukraińcy po przegranej z Austriakami byli załamani, ale Polacy wespół ze Słowakami stanęli na wysokości zadania i pomogli awansować naszym wschodnim sąsiadom...

Wstyd takiego meczu!

Szwecja to fajna drużyna i kolektyw i mają kilka indywidualności jak Isak,Forsebrg,Kulu czy Quaison i ja osobiście będę im kibicował,by zaszli daleko.

Sousa dla mnie zawiódł po całości,bo nie mam bladego pojęcia , dlaczego cały mecz biliśmy te dośrodkowania na drużynę,która doskonale broni i walczy w powietrzu i ma wielkich obrońców. Po prostu nie rozumiem,bo przed meczem wydawało mi się, że będziemy starać się grać po ziemi,by te dryblasy z obrony miały jak najwięcej problemów. Eh smuteczek