Przed meczem Juventus – Spezia

Juventus rozpocznie serię sześciu marcowych meczów rozgrywanych co trzy dni od domowego starcia ze Spezią. Bianconeri wygrali tylko jedno z pięciu ostatnich spotkań – czy jutro uda im się poprawić nieco ten bilans?

Z obozu rywala

Spezia, jak na beniaminka, radzi sobie całkiem nieźle – drużyna z Ligurii w 24 meczach ugrała 25 punktów i ma siedem punktów przewagi nad otwierającym strefę spadkową Cagliari. W pierwszej połowie lutego podopieczni Vincenzo Italiano pokonali kolejno Sassuolo i Milan, choć w dwóch ostatnich ligowych kolejkach zdobyli tylko punkt (porażka z Fiorentiną i remis z Parmą). Najlepszym ligowym strzelcem Spezii (9 bramek) jest Nzola, który między styczniem i lutym stracił ponad miesiąc z powodu kontuzji i jutro ma znaleźć się w wyjściowym składzie po raz pierwszy po powrocie. Media przewidują, że Italiano zdecyduje się jutro na rotację w składzie i pozwoli na odpoczynek kilku podstawowym zawodnikom przed sobotnim starciem z Benevento.

Sytuacja kadrowa

Pirlo na pewno odzyska Danilo, który pauzował przeciwko Hellasowi z powodu nadmiaru żółtych kartek – Brazylijczyk ma z miejsca wskoczyć do wyjściowego składu. Spośród kontuzjowanych szansę na powołanie ma jedynie Morata, który być może usiądzie jutro na ławce rezerwowych – Arthur, Bonucci, Chiellini, Cuadrado i Dybala pozostają poza grą. Media przewidują, że w porównaniu do składu, który w sobotę rozpoczął mecz w Weronie, zobaczymy jeszcze jedną zmianę – McKennie ma zastąpić Ramseya.

Historia meczowa, fakty

★ Będzie to ósme starcie Juventusu ze Spezią – Bianconeri wygrali raz wobec czterech remisów i dwóch triumfów beniaminka.
★ To pierwsze zwycięstwo miało miejsce w pierwszej rundzie tego sezonu ligowego, które skończyło się wynikiem 1:4. Stara Dama wyszła na prowadzenie za sprawą Moraty, jeszcze w pierwszej połowie wyrównał Pobega, a losy spotkania odmienił w drugiej połowie powracający po koronawirusie Ronaldo – Portugalczyk wszedł z ławki i zdobył dwie bramki, swoje trafienie zanotował także Rabiot.
★ Juventus wygrał pięć ostatnich meczów ligowych na własnym stadionie – seria ta trwa od początku tego roku kalendarzowego i obejmuje zwycięstwa z Udinese, Sassuolo, Bologną, Romą i Crotone.
★ Spezia lepiej punktuje na wyjeździe (15 punktów w 12 meczach) niż na własnym stadionie (10 punktów w 12 meczach).
★ Spotkanie to poprowadzi Juan Luca Sacchi, który do tej pory prowadził jeden mecz Juventusu (domowe zwycięstwo z Bologną 2:0) i 9 meczów Spezii (4 zwycięstwa, 4 remisy, 1 porażka). Sacchi regularnie sędziuje w Serie A dopiero od tego sezonu, wcześniej gwizdał głównie w Serie B.

Przewidywane składy

Juventus (4-4-2): Szczęsny – Danilo, Demiral, de Ligt, Alex Sandro – Chiesa, Bentancur, Rabiot, McKennie – Kulusevski, Ronaldo
Spezia (4-3-3): Provedel – Ferrer, Terzi, Chabot, Marchizza – Sena, Agoume, Maggiore – Verde, Nzola, Farias