Juventus Primavera – APIA LT U-21 5-0

Zakończyły się już rozgrywki grup od 1 do 5 młodzieżowego turnieju “Coppa Carnevale”, rozgrywanego we włoskim Viareggio. Wedle oczekiwań, Juventus nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem australijskiego A.P.I.A Leichardt Tigers, aplikując rywalowi aż 5 bramek, nie tracąc żadnej.

Na pierwszą bramkę kibice zebrani na boisku w Rosignano Solvay musieli czekać dokładnie 23 minuty. Wtedy to pierwszą bramkę dla Bianconerich strzelił Criscito i rozerwał “worek z bramkami”. Trzy minuty później swojego pierwszego gola zaliczył syn słynnego Roberto Bettegi, Alessandro. Po kolejnych dwóch minutach na tablicy z wynikiem wydniał już napis 3-0 za sprawą celnego trafienia Volpato. W przeciągu 5 minut Juventus strzelił 3 bramki i już do końca ustawił przebieg meczu. Do przerwy więcej bramek nie padło.

Na drugą połowę piłkarze Juventusu wyszli rozluźnieni i miała być ona tylko formalnością. Tak też się stało. Bianconeri nadal kontrolowali grę co jakiś czas zagrażając bramce A.P.I.A. W 73 minucie kolejną, już czwartą bramkę dla Juve zdobył Bianco. I kiedy wydawało się, że już nic nie jest w stanie pogrążyć gości z Australii, 4 minuty przed końcem spotkania 5 już – i ostatnią w tym meczu bramkę, zdobył La Vecchia.

Po trzech spotkaniach Juventus zajął pozycję lidera z kompletem punktów, strzelając 10 bramek i tracąc tylko jedną. W drugim spotkaniu tej grupy Partizan pokonał zespół Catanzaro 2-0 i to właśnie Serbowie zagrają w kolejnej rundzie.

W innych grupach awans uzyskały:Empoli, Maccabi Haifa, Roma, Genoa, Inter oraz Modena.

Prywatna Grupa kibiców Juventusu - dołącz!